Hogyan csökkentsd a kábeldzsungelt az asztalodon?
Akármerre nézel, csak kábeleket látsz? Ne aggódj, vannak megoldások!
A kábelek furcsa dolgok: alapvetően szeretjük is őket, meg nem is. Alapvetően szükségünk van rájuk és tudjuk, hogy valamilyen szintig mindig velünk lesznek, hiszen egy számítógép tábkábelét valószínűleg sosem fogjuk tudni vezeték nélküli megoldással kiváltani. Ugyanakkor sok területen egyre kevesebb szükségünk van rájuk: a modern TWS fej- és fülhallgatók a fejlett Bluetooth kodekeknek köszönhetően ugyanolyan jól szólnak, mint a kábeles társaik, a vezeték nélküli egerek és billentyűzetek már nem lassabbak a zsinóros társaiknál és akár kompetitív játékra is lehet őket használni. A vezeték nélküli töltés pedig bár nyilván nem olyan hipergyors, mint a kábeles, de bőven használható, főleg annak fényében, hogy ez a megoldás nem csak kényelmes, de esztétikus is.
Az íróasztalon lévő kábeldzsungelt tehát többféle módon is fel lehet számolni. Az egér és a billentyűzet viszonylag egyszerű, a Macek mellé az Apple kínál kábelmentes kiegészítőket, de szerencsére a PC-s piacon is rengeteg kiváló megoldás létezik. A vezeték nélküli töltéshez pedig a Superial kínálatában érdemes nézelődni, rengeteg 2 az 1-ben és 3 az 1-ben töltőpad van a kínálatunkban, amelyek egyszer és mindenkorra felszámolják a kábeleket.
Mindenek előtt azt kell eldönteni, hogy pontosan milyen eszközöket szeretnénk tölteni. Az okostelefon nyilván megkerülhetetlen, hiszen mindenkinek van ilyenje, a vezeték nélküli töltés pedig Android és iPhone esetén egyaránt megoldható, szinte mindegyik eszköz támogatja ezt, bár a Google operációs rendszerét futtató készülékeknél azért érdemes megnézni a specifikációt. Apple környezetben egyszerűbb a történet, iPhone 8-tól felfelé mindegyik támogatja a Qi-technológiát, iPhone 12-től pedig a MagSafe is elérhető, amely 15 wattos töltést tesz lehetővé. Az AirPods fülhallgatóknál tudni kell, hogy melyikkel rendelkezünk, az AirPods Pro 2 már biztosan MagSafe-kompatibilis, a a többi modellnél attól függ, hogy melyik verziót vásároltuk meg, az AirPods 3-ból létezik vezeték nélküli töltést nem támogató töltőtok is, a teljes lista ide kattintva érhető el. Az Apple Watchok esetén szerencsére sok kérdés nincs, azokat eleve csak vezeték nélkül lehet tölteni, tehát ha a töltőállomás támogatja az órákat, akkor tölteni fogja az Apple Watchot, akármelyik verzióról is beszélünk.
A 2 az 1-ben kiegészítők általában a telefont és a fülhallgatót tudják egyszerre tölteni. A kompatibilitást mindig az adott terméknél kell megnézni, az Apple termékeken túl szinte minden esetben támogatottak az egyéb készülékek is a Qi-technológia segítségével. Ha teljes a portfólió, tehát az Apple Watch is az eszközpark része, akkor a 3 az 1-ben töltők jelenthetnek ideális megoldást, ezekkel ugyanis az összes eszköz egyszerre tölthető. Innentől a kérdés, hogy fix helyen lesz a termék, vagy utazáshoz is használnánk: a Spello kínálatában mindkét terméktípusból találhatók elérhető árú, jó minőségű megoldások. Persze az utazósok is használhatók irodai környezetben, a különbség, hogy összecsukhatók és jobban szállíthatók, amiből adódóan kevésbé mutatósak, mint egy fix asztali megoldás, amely az asztal dísze is lehet. Egy ilyen kiegészítő beszerzésével pedig nagy lépés tettünk a kábeldzsungel elleni harcban, hiszen egyetlen egy kábellel megoldható akár három termék töltése is, elegánsan, kényelmesen.